سناریو فیلم های عروسی

فیلم های عروسی (سناریو Wedding Cinematography)

سینمایی کردن فیلم های عروسی

سینمایی کردن فیلم های عروسی (Wedding Cinematography) یک اصطلاح جدید است که به نظر می رسد زوج های بیشتری  به دنبال فیلمبرداران برای عروسی خود هستند. فیلمبردار ، فیلم عروسی کلاسیک را به یک ورژن ارتقا یافته تبدیل میکند.

واین کار را همانند  یک کارگردان در صنعت فیلم سازی، با گرفتن عکسهای بینظیر و خیره کننده و ترکیب آن با موزیک های روز محبوب و متناسب، وبا در نظر گرفتن یک خط داستانی منحصر به فرد بر روی فیلم ها ، فیلم برداری می کند. فیلم سینمایی عروسی حدود 60 تا 120 دقیقه طول می کشد و به طور مداوم توجه تماشاگران را جلب می کند.

فیلم های عروسی

فیلم های عروسی

فیلم های عروسی با سناریو در مقابل فیلم های عروسی کلاسیک

 

فیلم سینمایی عروسی با سناریو بسیار متفاوت از فیلم عروسی کلاسیک است.  فیلمبرداری عروسی هنری است که فیلمبردار در واقع یک فیلم کامل را می سازد . او پژوهش را انجام می دهد، از تجهیزات بسیار ویژه ای مانند (عکس هوایی، دوربین های HD و یا 4K و غیره) استفاده می کند، عروسی را با خط داستان منحصر به فرد در هر زوج هدایت می کند.

 

فیلم های عروسی

فیلم های عروسی

فیلم های عروسی که در نمونه کارهای استودیو آموند مشاهده خواهید کرد ؛ نمونه های کاملی از سناریو های مختلف و شخصی سازی شده میباشد ، که المان های مختلفی از جمله خلاقیت ، پویایی ، زمان سنجی ، مکان سنجی و صد البته نظرات و ذهنیت زوج در پدید آمدن آنها دخیل بوده اند.

 

فیلمبرداران عروسی بیشتر شبیه روزنامه نگاران هستند، آنها لحظات جذاب و خاطره آفرین را جذب و ثبت می کنند و تصاویر یا فیلم ها را با موسیقی و متن ترکیب می کنند. داستان فیلمسازان عروسی واقعی ؛ شگفت انگیز، متنوع، پویا و پر از احساسات است. همه ما یک فیلم عروسی طولانی و خسته کننده از والدین ما را تماشا کرده ایم.

 

چند نکته برای فیلمبرداری سینمایی مراسم عروسی

 

بیش از حد فیلم نگیرید

وقتی حجم زیادی از داده در اختیار داشته باشید اولین مسئله ای که با آن مواجه خواهید شد سخت شدن انتخاب از بین فیلم هایی است که داریم.

جدا از سخت شدن تصمیم گیری زمانی که پیدا کردن قسمت مورد نظر و فرایند انتخاب ازاستودیو میگیرد ، نهایی شدن خروجی کار را به تعویق می اندازد.

 

آیا از این عکس در ویدیو استفاده می کنید؟

 

حساسیت بر روی عکس هایی که میگیریم بسیار مهم است . اگر فیلم بردار صحنه های مختلف فیلم را همواره در ذهن خود مرور کند قطعا وقت خود را صرف گرفتن عکس های مناسب و متناسبی خواهد کرد که به فیلم حس و زیبایی ببخشد.

 

شفاف و سریع عمل کنید

 

در طول انجام مرحله ی عکاسی و تهیه کلیپ یا کلیپ های موازی با فیلم ؛ باید از قبل برنامه ریزی کرده باشیم. ما در استودیو آموند پس از صحبت و فهمیدن ذهنیت عروس و داماد ، مراحل فیلم و عکس را متصور شده و در حین اجرا سریع و بدون فوت وقت تصاویر مورد بحث را عکاسی و فیلم برداری میکنیم.

بیش از حد زمان بر شدن مراحل فیلم و عکس باعث خستگی زوج و تیم شده و روحیه را تضعیف میکند .

همانطور که همه می دانیم وقتی سوژه ی عکس دچار خستگی باشد فیگور ها و میمیک ها مصنوعی جلوه کرده و به زیبایی خروجی کار لطمه وارد میشود.

طبیعی نگه داشتن

باید بدانیم زیباترین لحظات ، لحظات واقعی و طبیعی هستند. بهتر است در روند ساخت فیلم عروسی ؛ سبک مستند را فراموش نکنیم و تصاویر واقعی را ثبت کنیم. استفده از لنز هایی که عمق میدان کم بسیار در این امر موثر است که مفصلا درباره آن سخن خواهیم گفت.

رعایت اصل سادگی و دوری از هرگونه تصنع یکی از اصل های کاری ما در آموند است.

 

توجه به عکس هایی که حتما باید گرفته شوند

 

یک سری از عکس ها به صورد نرمال باید در تمام فیلم هاس عروسی وجود داشته باشند. مثلا عکس با خانواده ها ، عکس با ساقدوش ها ، ژست های نزدیک و بوسه و …

با وجوده اینکه این تم از عکس ها به صورت کلیشه درلمده اند ؛ اما نبودشان جای خالی آنها را بسیار پر رنگ جلوه میدهد.

 

تصویرهای خلاقانه و زیبا

سوای از تصاویری که همیشه باید گرفته شوند. نوع تصویر برداری بر عهده ی ماست. ما در آموند سهی میکنیم همیشه زوایای تازه ای را کشف و استفاده کنیم که حتی قسمت های کلیشه ای نیز با جلوه ی بیشتری بدرخشند.

 

تصویر گرفتن از احساسات

 

در حقیقت مرور لحظات پر احساس است که همیشه فیلم های عروسی را حتی پس از سالها و بارها دیده شدن جذاب نگه میدارد.

با هوشمندی و ابتکار فیلم بردار میتواند زیبا ترین تصاویر را حتی بی خبر سوژه از اینکه در حال ضبط هستند ثبت کند و مادامی که این تصاویر به نمایش درمی آیند ؛ احساسات برمی انگیزند وا خاطره زنده می کنند.

 

 تمرین

صد البته با قطعیت تمام می توان گفت که تمرین با زوج و ساقدوش ها و در کل سوژه ها یکی از ضروری ترین کارهای ممکن است.

از این جهت که هم به صرفه جویی در زمان کمک شگرفی میکند و هم به طبیعی بودن و زیبا تر جلوه کردن ژست ها و حرکت ها.

 

آمادگی برای کار در هر وضعیت نور

 

همانطور که میدانیم ممکن است در طول مراسم با اتفاق های پیشبینی نشده مواجه شویم. و این امر ممکن است در زمان اجرا تاثیر گذاشته و در مقاطعی نور را از دست بدهیم (با کاهش یا افزایش نور مواجه شویم) ویا محل تصویر برداری عوض شود.

در مواجهه با چنین شرایطی بهتر است با جایی وارد قرارداد شده باشید که :

  1. آمادگی و تسلط کار در هر شرایطی را داشته باشد
  2. از نظر تجهیزات غنی و کامل باشد
  3. نیروی کاره زبده در انواع بخش های فیلم برداری ، عکاسی و تدوین را داشته باش.

تلاش ما در آموند این بوده که موارد مذکور را برای مشتریانمان فراهم سازیم ؛ به طور مثال ما معمولا از هر لنز 2تا4 عدد و از هر نوع دوربین حداقل 2 عدد موجود داریم.

نحوه انتخاب استودیومناسب برای فیلم برداری مراسم عروسی

 

بسیاری از عکاسان عکاسی سینمایی در سراسر جهان وجود دارد، چگونه بهترین انتخاب را انتخاب می کنید؟ چگونه می دانید که چه کسی خوب است و چه کسی نیست؟

پیشنهاد آموند این است که :

برای انتخاب مجری مناسب برای مراسمتان وقت کافی اختصاص دهید. با چند مجری صحبت و مشاوره کنید . نمونه کارهای آنها  را ببینید و از تجربیات دیگران نیز استفاده کنید.

در نهایت این مراسم زیبا و به یاد ماندنی شماست که قرار است برای همیشه ثببت و به تصویر درآید.

ما در آتلیه واستودیو آموند همیشه برای ارائه بهترین خدمات ، آماده هستیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *