عروسی

رسوم روز عروسی در کشورهای مختلف

با سایر مراسم عروسی در نقاط دیگر جهان آشنا شوید

ژاپن:

مراسم عروسی تنها در حضور فامیل و دوستان درجه یک انجام می شود. سپس در جشن عروسی ، عروس خانم که کیمونو می پوشد به مهمان ها هدیه می دهد.

سیاه پوستان امریکایی:

تازه عروس و داماد بعد از این که عقد شدند در محل راه می افتند و جارو بر طبل می کوبند تا همه از پیوند آنها با خبر شوند. البته این رسم به دوران برده داری در امریکا بر می گردد که سیاه پوستان اجازه ازدواج رسمی و قانونی نداشتند.

استرالیا:

در استرالیا گل تلفونی نماد زندگی است و عروس ها تاجی از این گل به سرشان می زنند. عروس خانم ها برای نمادین ساختن مفهوم خوشبختی به یک نعل اسب روبان می زنند و به بازوی شان و صل می کنند.

  کانادا:

در مراسم جشن عروسی کانادایی ها، خواهر و برادرهای مجرد عروس و داماد جوراب های رنگی طرح داری به پا می کنند و با موسیقی خاصی می رقصند.

چین:

خانه پدری عروس و داماد برای روز جشن به رنگ قرمز تزیین می شود. مراسم عقد به جای آن که سر ساعتی به خصوص مثلا 11:00 شروع شود در نیم ساعت ها برگزار می شود مثلا 11:30 یا 12:30 و …. . چینی ها معتقدند ازدواج موقعیت زن و مرد را ارتقا می بخشد بنابراین از همان لحظه عقد عقربه های ساعت هم باید رو به بالا حرکت کنند نه پایین! سپس زن های فامیل به عروس زیورآلات طلایی هدیه می دهند.

هند:

عروس یک انگشتر الماس به انگشت می کند البته نه به خاطر درخشش و زیبایی اش بلکه چون هندی ها باور دارند الماس؛ آتش، مارها، بیماری ها، دزدان و دیگر نیروهای شر را از زندگی دور می کند. در این جشن شیرینی نمادی از شیرینی زندگی ، تخم مرع نماد باروری و پول نماد رفاه است. در پایان عروسی هم برادر داماد روی سر زوج جوان گلبرگ گل می ریزد تا بلا و شر از آنها دور باشد.

عروسی

رسوم عروسی در هند

کره جنوبی:

عروسی در خانه پدری عروس برپا می شود. در عروسی این مردم اردک هم وجود دارد زیرا کره ای ها اردک را همسر زندگی می دانند. در طول جشن عروسی، داماد به مادرزنش یک غاز وحشی هدیه می دهد. این هدیه نماد این است که او یک عمر مراقب عروسش خواهد بود.

مالزی:

در جشن عروسی، داماد بچه های فامیل را دور خود جمع می کند و به آنها سینی هایی می دهد که به خانه عروس ببرند. در این سینی ها انواع خوراکی ها و اسکناس هایی وجود دارد که به شکل گل و حیوان تا شده اند. عروس و داماد به مهمان هایشان تخم مرغ های پخته تزیین شده می دهد که نماد باروری است.

مکزیک:

هنگام عقد مهمان ها دور عروس و داماد به شکل قلب حلقه می زنند سپس دور شانه عروس و داماد یک روسری بزرگ می پیچند که بگویند عمرا زندگی بتواند از هم جدای تان کند.

مراکش:

عروسی های این ملت معمولا در پاییز است زیرا فصل برداشت محصول و نماد خوشبختی و رفاه است. بیشتر عروس و دامادها رنگ زرد روشن و سبز را برای تزیین جشن شان انتخاب می کنند زیرا اعتقاد بر این است که شیطان از زرد روشن می ترسد و سبز هم خوشبختی می آورد. مراکشی ها برای برکت بخشیدن به زندگی عروس و داماد به آنها سکه طلا هدیه می دهند یا موهای عروس را با سکه تزیین می کنند.

 فیلیپین:

در روز عروسی دوستهای عروس برایش تاج سری از رز ماری می بافند. در روز جشن عروسی نیز مهمان ها عروس را دوره می کنند و مادرش تور را از سرش بر می دارد و روی سر صمیمی ترین ساقدوش عروس می اندازد.

روسیه:

جشن عروسی در روسیه، عروس و داماد با هم مسابقه می دهند و هرکه زودتر پایش به یک فرش سفید برسد در طول زندگی رییس خانه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *