آلبوم عروسی

انتخاب عکس برای آلبوم عروسی (چگونه برای آلبوم عروسی عکس انتخاب کنیم؟)

آلبوم عروسی:

در این مطلب استودیو آموند تلاش می کند تا شما را در روند انتخاب عکس برای آلبوم عروسی کمک کند.
از انتخاب خود لذت ببرید.

آلبوم عروسی شما چیزی است که برای بقیه زندگی شما با شما خواهد بود، یادآور خاطرات روزهای زیبای عروسی شما خواهد بود، بنابراین مقداری وقت صرف کردن برای انتخاب تصاویری که می خواهید در آن قرار دهید بسیار منطقی به نظر می رسد.

ما در آموند معتقدیم انتخاب تصاویر باید چیزی لذت بخش باشد، زیرا به نوعی مرحله متفاوت و جدیدی مراحل عروسی شما است. اگر شما بتوانید این انتخاب ها را در حین نوشیدن یک چای گرم یا یک نوشدنی خنک انجام بدهید ؛ آن انتخاب ها به مراتب بهتر و دلنشین تر از انتخاب عجولانه یا پر استرس از آب در می آیند.

تصاویر داستان را به بیننده نشان دهند

آلبوم عروسی

آلبوم عروسی

وقتی که ما آلبومها را طراحی میکنیم، داستان روز را از طریق آنها به جریان در می آوریم. ما تصاویر را به ترتیب های زمانی، از جمله لحظات کلیدی از روز، جایگذاری میکنیم.

ما به شخصه دوست داریم صحنه ای را تنظیم کنیم که حس حضور در آن مکان را تداعی کند. اگر تغییر موقعیت مکانی وجود داشته باشد، ترجیح میدهیم چیزی را که نشان می دهد ، مثلا مسافرت یا صحنه جدیدی را اضافه کنم.

بالاخره ما دوست داریم آلبوم را با یک شات باز و بسته شروع و پایان دهیم. بنابراین اگر شما می توانید تصاویری را که به این طریق داستان را به شما نشان می دهند استفاده کنید، این واقعا در طراحی مفید خواهد بود و آلبوم شما را بسیار دلنشین و شفاف می سازد، به طوری که هنگام ورق زدن آن احساس میکنید در حال قدم زدن در آن روز هستید.

منبع تصویر

روز را به قسمت های مختلفی تقسیم کنید

آلبوم شما در صورتی که شما تعادل خوبی از تصاویر را در سراسر قسمت های مختلف روز خود داشته باشید ؛ به مراتب بهتر خواهد شد. بنابراین، به جای شروع از قسمت های اول روز عروسی و دیگر اهمیت ندادن به قسمت های بعدی، سعی کنید اطمینان حاصل کنید که انتخاب هایی را انجام میدهید که در شما و عزیزانتان حس ها و خاطرات خوب را تداعی می سازد.

عکس های خود را به بخش های مختلف تقسیم کنید و فقط از هر دسته بهترین ها را استفاده کنید، و این انتخاب ها را یک دست انجام دهید. به عنوان مثال، برای کمک به شما برای محدود کردن عکسها به موارد دلخواه شما از هر قسمت روز،

پیشنهاد آموند این است که روند زیر را پی بگیرید :

 • یک تصویر زیبا از حلقه ها برای شروع آلبوم
 • یک یا دو شات از صحنه های زنده و اصلی برای تنظیم تصویرسازی داستان
 • پنج شات از آماده شدن عروس، به علاوه پنج عکس از جزئیات (لباس، کفش، گل و غیره)
 • سه شات از آماده شدن داماد، به علاوه یکی دو تا از جزئیات (در صورت لزوم)
 • یک شات عریض (گسترده) از اتاق مراسم ، به علاوه یک یا دوتا عکس از جزئیات قابل توجه
 • یک یا دو شات از داماد قبل از مراسم
 • یک یا دو شات از عروس در حال وارد شدن و راه رفتن در راهرو به سمت داماد
 • حدود هشت شات از قسمت اصلی مراسم عقد و ازدواج
 • یک یا دو شات در حال ترک کردن مراسم
 • یک یا دو شات در حین شاباش کردن عروس و داماد (اگر قابل اجرا باشد)
 • حداکثر دوازده شات از میهمانان در حالت های گفتگو ، خندیدن ، رقص و …
 • حدود هشت شات گروهی و دسته جمعی با ساقدوش ها
 • چهار یا پنج شات از عروس و داماد شامل عکس ها و صحنه های خاص و جذابی که قابلیت این را داشته باشند که در دو صفحه چاپ شوند .
 • یک شات کامل از فضای سرو شدن غذا، به علاوه دو یا سه عکس از جزئیات
 • یک شات از عروس و داماد در حالی که وارد اتاق می شود یا در بالای میز نشسته اند
 • تا پنج شات از فضا های دیگر میهمانی
 • حدود شش شات از سخنرانی ها و اهدا ی هدایا
 • یک یا دو شات از کیک و یکی از برش کیک
 • دو یا سه شات از اولین رقص زوج
 • هشت تا ده شات سرگرم کننده و بامزه از شب مراسم، رقص ، شوخی و غیره
 • یک شات بسته مثلا از محل برگزاری مراسم در شب

ویژگی این انتخاب

این باعث می شود تا حدود 100 عکس آماده کرده باشید و خط داستانی خود را کامل با پوشش تمام نکات کلیدی روزدر اختیار داشته باشید. در صورت نیاز، می توانید در هر گونه ایده ای را اضافه کنید، مطمئن شوید که همواره توازن و تعادل را حفظ کنید.

بر روی انتخاب های زیاد تمرکز نکنید، به همان اندازه که انتخاب های بیشتری می کنید، تصاویر کوچکتر باید در آلبوم قرار بگیرند تا همه آنها را در خود جای دهد. ما در آموند دوست داریم به تصاویر فضای کافی بدهیم تا بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشند.

انتخاب عکس های قطعی ؛ ما یا شما ؟

البته، گفتن این مسائل بسیار آسان است، اما وقتی که شما با بیش از 500 عکس مواجه شدید، در واقع کاملا با یک مرحله ی چالش برانگیز مواجه شده اید.
اگر شما ترجیح می دهید که تمام عکس های آلبوم را خودتان انتخاب کنید، لطفا به ما اطلاع دهید و بسیار خوشحال خواهیم شد که این کارتوسط شما انجام شود .

از آنجایی که ما میتوانیم عینی انتخاب کنیم و تجربه زیادی در طراحی این سبک کارها داریم که بدانیم کار خوب است یا خیر.

فرایند انتخاب برای ما آسان تر است .
شما حتی می توانید آلبوم خود را آنلاین به اشتراک بگذارید و قبل از چاپ آلبوم، نظرات مربوط به هر گونه تغییری را از دوستان تان دریافت و به ما ارائه دهید، بنابراین گاهی اوقات می توانید همه چیز را از ابتدا انتخاب کنید.

یک یادداشت اضافی – هنگام انتخاب عکسها، همیشه پیدا کردن عکس های مناسب برای ما آسان تراست. در این حالت شما با عکس های کمتری روبرو خواهید شد و همه آنها بهترین گزینه ها هستند.

عکس هایی را انتخاب کنید که باید در آلبوم عروسی باشند ، نه آنهایی که می توانند باشند.

این آلبوم عروسی شماست و شما باید عکس های مورد علاقه خودتان از این روز را نگه دارید. با تمام قلب خود تصمیم بگیرید ، نه با منطق ؛ عکس هایی که دوست دارید را انتخاب کنید.

تصاویر را فقط به این دلیل که فکر می کنید نباید باشند، یا به این دلیل که دیگران انتظار دارند که آنها در آنجا باشندو دلایلی از این قبیل حذف و اضافه نکنید.
شما همه تصاویر را روی USB خود داشته باشید و همیشه آنها را در هرجا مشاهده کنید، یا آنها را چاپ و قاب کنید ؛ حتی اگر می خواهید می توانید آنها را به عنوان هدیه به دیگران ارائه دهید .
اما آلبوم شما برای شما . کسانب است که شما را دوست دارند ، وقرار است سال های سال داستان مراسم عروسی تان را برای همه بازگو کند.

انتخاب های گوناگون داشته باشید

وقتی در حال انتخاب عکس از یک موضوع ، صحنه یا فضای خاصی هستید ؛ به جای انتخاب چند شات ، بهترینشان را برگزینید .
تنوع در عکس ها چند ویژگی را به آلبوم عروسی اضافه میکند :
انرژی مثبت و حس نشاط
خلاقیت و نوآوری
تقویت خط داستانی آلبوم
تازگی و تکراری نشدن آلبوم
با به کار گرفتن مواردی که گفتیم ، می توان آلبوم عروسی ساخت که همیشه جذابیت خود را حفظ کند.

رنگ سیاه یا سفید ؟

بعضا بسیاری از زوج ها خوشحال هستند که می توانند انتخاب کنند آیا تصویر رنگی یا سیاه و سفید باشد، گاهی اوقات شما ممکن است یک ترجیح قطعی داشته باشید، و این عالی است. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد این را تغییر دهیم تا بتوانیم به طراحی بهتر بپردازیم .

مثلا اگر ما صفحه ای از تصاویر عقد را طراحی کنیم و همه آنها به جز یکی رنگی باشند ، ترجیح ما این است که مجموعه ای کامل بر پایه یکپارچگی را آماده سازیم. اما شما می توانید طراحی را آنلاین به اشتراک بگذارید و اگر می خواهید همیشه قبل از تایید آن برای چاپ، آن را تغییر دهید.

زود تر انتخاب خود را انجام دهید تا درگیر سردرگمی نشوید

هرچه دیرتر به سراغ انتخاب عکس ها بیایید، سخت تر خواهد بود که عکس های مورد علاقه خود را برای آلبوم عروس انتخاب کنید. بهتر است پس از عروسی در حالی که خاطرات هنوز در ذهن شما تازه هستند انتخاب را شروع کنید .

به تهییه آلبوم هدیه برای والدین هم فکر کنید

والدین ممکن است واقعا یک آلبوم کوچک از روز مراسم را بسیار دوست داشته باشند . و این کارمی تواند یک قدردانی بسیار زیبا از زحمات آنها باشد. این هدیه ی بسیار ویژه و یک ایده دوست داشتنی برای آنها خواهد بود.

آلبوم را در جایی که قرار دهید می توان همیشه از آن لذت برد

هنگامی که آلبوم شما آماده شد، آن را در جایی می توان همیشه از آن لذت برد نگهداری کنید. با گزاشتن آلبوم عروسی تان در قفسه کتاب سالن و یا در یک کشو در دراور اطمینان حاصل کنید که همیشه نزدیک و قابل دسترسی است.
مخصوصا زمان هایی که میهمان دارید و می خواهید با دوستان خود خاطرات را زنده کنید ویا برای کسانی که در مراسمتان نبودند خاطره سازی کنید.

به چاپ یک عکس برای نصب بر دیوار هم فکر کنید

ممکن است بین شات ها عکس دو نفره ای وجود داشته باشد که شما حسه فوق العاده ای به آن داشته باشید.
یا ژست و فیگوری که هر بار با دیدن آن به وجد میآیید. چه جایی بهتر از دیوار خانه و چه مدلی دوست داشتنی تر از خودتان ؟

 

امیدواریم که این مطلب درمراحل پر شور برگزاری مراسم تان برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *