آهنگ برای مونتاژ فیلم عروسی

آهنگ برای مونتاژ فیلم عروسی

شروع فرآیند انتخاب آهنگ برای مونتاژ فیلم عروسی

آهنگ برای مونتاژ فیلم عروسی یکی از مهمترین و اثربخش ترین انتخابها در جریان آماده سازی فیلم و کلیپ های مراسم عروسی می باشد. و نحوه ی انتخاب آهنگ مناسب سوالی است که ذهن بسیاری از زوج ها را مشغول نموده ، استدیو آموند با توجه به سابقه و تجربیات خود در طول سال ها فعالیت در این زمینه و با پشتوانه مشتریان رضایت مند خود سعی دارد در این مطلب روند انتخاب را برای شما مخاطب عزیز آسان نموده و مشاور و همیار شما باشد.

آنچه در آغاز انتخاب باید بدانیم

آهنگ برای مونتاژ فیلم عروسی

آهنگ برای مونتاژ فیلم عروسی

درمرحله ی اول انتخاب آهنگ برای مونتاژ کارگردان و تدوین گر باید زوج را بشناسد و با روحیات ، علایق ، سلایق و خواسته های آنها از فیلم مراسم شان آشنا شود. موضوع صحبت ما از شکیل ترین آهنگ ها تا آهنگ های خوانندگان نوظهور و حتی آهنگ ها ی قدیمی و بعضا کوچه بازاری است.
همانطور که میدانید مجموع فیلم ها ، عکس ها و کلیپ هایی که تز مراسم عروسی تهیه می شوند تا همیشه به عنوان یک خاطره ی مصور برای زوج و خانواده ی آنها باقی خواهد ماند و این موضوع که نظر زوج ، ایده ها و انتظارات آنها در روند ساخت و تدوین فیلم شان دیده شده و به آن توجه شود امری بسیار مهم می باشد. درک صحیح از انتظارات و فضای ذهنی زوج بعلاوه ی هنر و تجربه ی گروه فیلمبرداری و تدوین میتواند خاطره ای لدت بخش به عمر سالها برای زوج به ارمغان آورد.
در ساده ترین حالت ممکن میتوان از عروس و داماد خواست که 10 یا 15 آهنگ محبوب خود را انتخاب و به استدیو ارائه دهند. این حالت آزادی عمل را از مجری گرفته و او را محدود به انتخاب هایی می کند که اجازه ی استفاده از تجربه و خلاقیتش را سلب کرده و سطح کیفی کار را به میزانی قابل توجه کاهش می دهد.
در بهترین حالت ممکن زوج علایق و تمایلات خود را با مدیریت در میان گذاشته و با توجه به شناختی که از رزومه ی مجموعه دارند به گروه فیلم برداری و تدوین آزادی عمل داده و انتخاب های نهایی را به عهده ی گروه می گزارند.

تبادل اطلاعات

آهنگ برای مونتاژ فیلم عروسی

آهنگ برای مونتاژ فیلم عروسی

در ملاقات بین زوج و کارگردان باید تعامل کامل برقرار شده و طرفین با هم آشنا شوند.
کارگردان بهتر است از زوج درباره نحوه ی آشناییشان ، مدت زمانی که یکدیگر را می شناسند ، سبک موسیقی مورد علاقه شان ، خواننده ها و تک آهنگ هایی که دوست دارند بپرسد. ملاقات با هر دو نفر بسیار ضروری است ، بعضا در مواردی سلایق موسیقی دو نفر کاملا متفاوت و گاهی حتی بر خلاف هم است و قطعا بهتر است که کارگردان قبل از مراسم از این اطلاعات آگاه باشد.
از طرفی زوج باید نمونه کارهای کارگردان را ببینند و با سبک او آشنا شوند ، قسمت های مورد علاقه شان در کارهای سابق اورا مشخص کرده او را از ذهنیت خود آگاه سازند.

انتخاب نهایی آهنگ ها

آهنگ برای مونتاژ فیلم عروسی

آهنگ برای مونتاژ فیلم عروسی

حال کارگردان با توجه به نحوه ی برگزاری مراسم ، روحیه حاکم بر جو ، مهمان ها و موقعیت ها و … می تواند آهنگ برای مونتاژ فیلم عروسی را در بخش های مختلف انتخاب کند.
آهنگ ها ابزار بسیار قدرتمندی در دست کارگردان هستند زیرا به او اجازه ی فضا سازی ، بر انگیختن احساسات بیننده ، استفاده از حس نوستالوژی ، برجسته سازی مکان ها و موقعیت ها را می دهند. برای مثال وقتی کارگردان میداند که آغازآشنایی شما در چه سالی بوده و از طرفی سبک و خواننده ی مورد علاقه تان را می شناسد ، با اندکی ذوق و سلیقه می تواند آهنگی که در آن سال توسط خواننده ی محبوبتان اجرا یا منتشر شده در قسمتی مرتبط استفاده کرده و به شمل حس لذت ببخشد یا از طرفی می تواند از آهنگ هایی که در آن دوره معروف شده اند یا روی بورس بودند انتخاب و استفاده کند تا با هر بار پخش شدن و دیدن فیلم حال و هوای آن بازه ی زمانی را تداعی کند.
بنابراین هرچه اطلاعات کارگردان کانل تر و هرچه آزادی عمل بیشتری داشته باشد ، نهایتا خروجی کار بهتر و در عین حال از چشم بیننده و خود زوج زیبا تر و رضایت بخش تر خواهد بود.

پیشنهاد استدیو اموند برای انتخاب آهنگ

شما به عنوان صاحبان مراسم و کسانی که قرار است از شبی بسیار مهم در تاریخ زندگی شان ثبت تصویر و خاطره سازی کنند.بهترین گزینه ای که پیش رو دارید این است که در طول برنامه ریزی برای مراسم ، آهنگ ها و سلایق موسیقی تان را مرور کنید.
علایق و تمایلات خود را با کارگردان در میان گذاشته و جزئیات را به کارگردان بسپارید. در خاطر داشته باشید که شما در فرآیند برگزاری مراسم با تصمیماتی بسیار مهم تر از انتخاب آهنگ مواجه هستید. پس باری از وظایف خود کم کرده و کار را به یک مجموعه با سلیقه و با تجربه بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *