آتلیه عروس

نکاتی در رابطه با انتخاب آتلیه عروس

جشن عروسی یکی خاطره انگیزترین و به یاد ماندنی ترین لحظات زندگی هر دختر و پسری است. همه عروس و داماد ها به دنبال ثبت کردن این روز خاطره انگیز هستند. آتلیه آموند مطالبی مفید برای انتخاب شما آماده کرده است.

 

اگر از جمله خانواده های مذهبی هستید به سراغ آتلیه هایی بروید که تمام پرسنل آنها خانم هستند و به باغ های شخصی بروید زیرا باغ هایی که آتلیه دار ها به شما پیشنهاد میدهند باغ هایی هستند که هم زمان چند عروس و داماد دیگر و اکیپ عکاسی آنها در حال گرفتن عکسهای عروسی خود هستند.

هرگز به این فکر نکنید که یک آتلیه بزرگ و ساختمان و دفتر مجلل و شیک بهترین انتخاب است!

البته اینطور نیست که ساختمان و محل آتلیه مهم نباشد، اما تجربه ثابت کرده است که آتلیه و دفتر بزرگ و پر زرق و برق و لاکچری ، با وجود اینکه خیلی مهم است اما لزوما به معنای این نیست که کار شما حرفه ای تر و منحصربفرد تر از آب درخواهد آمد .

سعی کنید در ابتدای کار تحت تاثیر ساختمان آتلیه پر زرق و برق و دفتر بزرگ آنها قرار نگیرید.  چرا که بسیاری از آتلیه های کوچکتر و جمع و جورتر ، در کار خود حرفه ای تر باشند و تعهد آنها به حفظ و رضایت مشتری بیش از آتلیه های بزرگ و مشهور باشد و فقط بخاطر نداشتن مکانی مجلل به چشم نیامده اند.

 

آتلیه عروس

آتلیه عروس

به هر حال گاهی آتلیه های بزرگ و مشهور فرصت نمیکنند کارکنان خود را به روز نگه دارند و به آنها نحوه رفتار صحیح با مشتری را بیاموزند. پس هرگز تحت تاثیر ظواهر و نامهای بزرگ قرار نگیرید و سعی کنید عاقلانه تصمیم بگیرید.

در بسیاری از امور تجربه زیاد و سابقه کار طولانی بسیار مهم و ضروری است اما همه چیز نیست. گاهی اوقات یک آتلیه عکاسی سالیان سال فقط یک نوع کار را تکرار کرده است بدون این که سعی کند چیز تازه ای یاد بگیرد و یا خود را به تکنولوژی های روز وفق دهد.

الگوها روز به روز در حال تغییر هستند و آتلیه ای موفق است که خود را با تغییرات جدید هماهنگ کند. که ما این دلگرمی را به شما میدهیم که آتلیه آموند یکی از اولین آتلیه های مشهد است که هرثانیه در حال ارتقا یافتن است.

خلاصه وقتی به سراغ یک آتلیه قدیمی و با سابقه می روید، به این نکته توجه کنید که آیا آنها به روز هستند یا اینکه هنوز مطابق الگوهای قدیمی کار می کنند!

به سابقه کار عکاس و آتلیه دار عروس توجه کنید زیرا سابقه بی تاثیر در تجربه نیست.

فیلم بردار و عکاس باید رفتار بهتر و صمیمی تری با عروس و داماد داشته باشند زیرا عروس داماد احساس راحتی بیشتر با عکاس میکنند و بطور مثال از گرفتن عکس های احساسی در عکس خجالت نمیکشند و عکس ها طبیعی تر میشود.

قبل از عقد قرار داد با عکاس تان ، حتما درباره ی جزئیاتیه دوست دارید رعایت شود و یا از آن ها عکاسی شود ، قیمت ها ، کیفیت چاپ عکس ها و اندازه ی آن ها و … صحبت کنید .

امروزه هر عکاسی منوی خاص خودش را دارد و با عکاسی های دیگر کاملا متفاوت است به همین علت سعی کنید از تمام عکاسانی که به آن ها مراجعه می کنید درباره ی جزئیات کارشان سوال کنید تا روند کار عکاسی و قیمت آن ها مد نظرتان باشد .
در صورت پسندیدن کار یک عکاس حتما تمام جزئیات را به صورت مکتوب در آورید و کپی آن را نزد خودتان نگه دارید ویا دو نسخه از آن تهیه کنید تا در این یکی دوماه مانده به عروسی چیزی فراموش نشود .

چرا که تنها شما نیستید که به آن عکاسی مراجعه کرده اید و هر مراجعه کننده ای هم نظرات و خواسته های متفاوتی دارد که عکاس نمی تواند همه ی آن ها را به خاطر بسپارد.

برخی از عروس و دامادها احساس می کنند حتما نیاز است در تمام عکس ها، دائما به دوربین عکاسی نگاه کنند ، این نکته را در نظر بگیرید که این کار باعث مصنوعی شدن عکس عروسی شما خواهد شد و این کار را انجام ندهید مگر اینکه عکاس از شما بخواهد.
بهترین حالت برای شما در این روز طبیعی رفتار کردن شماست .مطمئنا هدف شما و عکاستان در گرفتن عکس های زیبای روزعروسی یکی می باشد. تنها کمکی شما در این راه میتوانید انجام دهید، حفظ آرامش و کنترل استرس تان می باشد.

گاهاً بعضی از افراد به دلیل حساس بودن بیش از حد در مورد عکس خود، درخواست اصلاح یکسری از ویژگی های ظاهری خود همچون اندازه لب ها، براق یا خشک بودن پوست صورت، اندازه و فرم بینی و چاقی و لاغری صورت خود را دارند. روز عروسی شما یک روز تکرار نشدنی است پس اجازه بدهید حس واقعی شما مثل استرس، خنده های طبیعی، گریه، شادی و … در عکس ها نمایان باشد پس کاملا خودتان باشید..

سعی نمایید در لحظه باشید و لذت ببرید.عکس های شما با واکنش طبیعی بهتر خواهند شد.برای انتخاب آتلیه عروس تاکید می کنم که زمان کافی را در نظر بگیرید.این امر اهمیت فراوانی دارد.

نکته قابل توجه در زمینه انتخاب آتلیه عروس، خود عکاس و یا فیلم بردار می باشد.
سعی نمایید در انتخاب عکاس و فیلمبردارتان دقت قابل توجه ای را به خرج دهید.
در نهایت این افراد ثبت کننده خاطرات بهترین روز زندگی شما می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *