تجهیزات عکاسی در مراسم

آتلیه عروس تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری

تغییر تکنولوژی و سبک اجرای مراسم ها

با عوض شدن سبک مراسم ها و بوجود آمدن رسوم امروزی برگزاری مراسم ها, تغییر شامل حال شیوه برگزاری مراسم نیز شده و در اجرا , برنامه ها , زمانبندی و حتی مراحل مختلف مراسم تغییرات ملموسی پدید امده است. با وجود این حجم از تغییرات تجهیزات آتلیه عروس نیز باید به نحوی انتخاب شوند که توان پاسخگویی به این دسته نیازهای جدید را داشته باشند.

همگام سازی تکنولوژی آتلیه عروس با نیاز روز

با توجه به مطالب قبل میتوان بیان کرد که نوع نگاه آتلیه عروس به سبک عکاسی و فیلمبرداری مراسم نیز عوض شده است.  بسیاری از رسوم گذشته به اشکال امروزی تر بدل شده و بسیار دیگرحذف یا پدید آمده اند.  آتلیه عروس موظف میباشد همگام با نیاز های روز مشتریان پیش رفته و احتیاجات سبک جدید برگزاری مراسم ها را مرتفع سازد.

دوربین های HDV  و HDD

در دهه های قبل استفاده از دوربین های رودوشی مرسوم بود که در بهترین حالت با استفاده از چند دوربین و ریل گزاری و کرین عملیات فیلم برداری انجام میشد , که نقاط ضعف و قدرت آن قابل برسی است. با ورود دوربین های HDD کسب کار فیلم برداری و مونتاژ آتلیه عروس دچار دگرگونی محسوسی شد.

برخی ابزارهای متداول

امروزه شاهد هستیم بسیاری از تجهیزات و ملزوماتی که در زمینه مستند استفاده میشده در انبار وسایل یک آتلیه ی عروس موجود بوده و بسته به نوع مراسم به کارگیری میشود . ابزاری مانند کرین ها  (crane) , استابلایزر ها  (stabilizer) دستی و ثابت , انواع پروزکتورها با نورپردازی موضعی/طیفی و حتی تنظیم نور در روز و بسیار موارد دیگر از انواع دوربین ها به تفاوت کاربری فیلم و عکس / ثابت و متحرک , انواع لنز برای گرفتن بهترین نتیجه ها در فضاها و نورهای مختلف برای مثال عکس در شب , روز , نور طبیعی , کنترل شده , با پهنه ی محدود یا وسیع و… را شامل میشود.

تجهیزات و جلب رضایت مشتری

میتوان نتیجه گیری کرد که با ورود تجهیزات مدرن به بازار , تجهیزاتی که در بازه های زمانی کوتاه همواره در حال به روز شدن هستند, سبک و سیاق کار فیلمبرداری و عکاسی خصوصا در شاخه آتلیه عروس دست خوش تغییرات شده و علاوه بر نظر و سلیقه مشتریان و انتظار آنها از سبک و سیاق اجرا و تحویل کار یک آتلیه عروس نیز متفاوت شده .دیگر تنها خروجی کار نیست که نظر مشتریان را وابسته به خود نگاه دارد. در زمان کنونی نوع تجهیزات به روز بودن تیم اجرایی و تکنولوژی یک مجموعه نیز در جلب اعتماد و ایجاد رضایت برای مشتریان بسیار مهم است .

نحوه جهت گیری آموند در جریان تکنولوژی

از آنجایی که استفاده از سخت افزار ها ونرم افزار های به روز میتواند کیفیت کار مشتریان را بهبود بخشد و یک مجموعه ی عکس و چند فایل تصویری دیگر به عنوان فیلم که حاصل ساعت ها پروسه انتخاب , تدوین , چینش , اصلاح و مونتاز یک تیم است , به عنوان یک سند همیشه موجود و یک ثبت خاطره ی دائمی برای مشتریان ماندگار میشود. حساسیت کار آتلیه عروس برجسته تر و بار مسئولیت مجریان بیشتر میشود. به همین دلیل است که آموند همیشه و به صورت روزانه پیگیر آخرین تکنولوژی روز قابل خرید و ارتقا بوده و به محض در دست بودن و وجود قابلیت خرید محصول (قطعه یا نرم افزار) اقدام به خرید از داخل یا خارج کشور مینماید.

در ادامه…

در آینده به برسی جزئیات بیشتر در رابطه با ابزار و تجهیزات آتلیه عروس خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *